Unikátne víno z Kalábrie

Natália Cehláriková 19. 07. 2023 Facebook iconZdieľaj

Vinárstvo Senatore Vini, ako som už písala, je výnimočné svojou polohou, miestom, zaujímavými ľuďmi, ktorí kreatívne vytvárajú neobyčajnú ponuku vín...

Unico Senator Calabria Rosso IGP

Počas ochutnávky v kalabrijskom vinárstve Senatore vini som ochutnala jedno mimoriadne víno. Toto víno, ako hovorí aj jeho názov, je naozaj „unikátne“. Ako poznamenal someliér zo Senatore Vini, je to víno k čítaniu, meditácii, pre spoločnosť, ale aj intímne chvíľky... Vyrába sa z vybraného hrozna odrody Merlot, ktorá sa pestuje v tomto vinárstve a zbiera sa ručne pri vysokej cukornatosti. Dozrieva v „menších“ dubových francúzskych sudoch 12 mesiacov, potom v tankoch s mikrookysličením... Má výraznú a sýtu farbu, bohatú arómu začínajúcu zrelým ovocím až po korenie, veľmi plnú chuť so sladkým dozvukom. Je ideálne k zrelým syrom, sezónnemu mäsu so sladkými aj kyslými omáčkami či horkej čokoláde. UNICO je skutočne majstrovským dielom!

Súvisiace recenzie

Sledujte nás na sociálnych sieťach

O autorovi

Volám sa Natália Cehláriková a mám celkom úctyhodný vek na založenie vlastného webu či vlastného blogu. Moje dlhoročné hobby – víno a všetko, čo s ním súvisí, vyústilo do absolvovania someliérskych kurzov a získania certifikátu someliéra.

Najnovšie z blogu