Rýchle cestoviny s brokolicovým pestom

Natália Cehláriková 15. 03. 2024 Facebook iconZdieľaj

Opäť jedno z mojich super rýchlych a zdravých jedál, ktoré je hotové za 15-20 minút. Pohladí vám chuťové poháriky, najmä v zime, keď nemáme čerstvé bazalkové pesto zo záhradky...  

 

Suroviny:

cestoviny (penne, fussili  alebo iné menšie cestoviny)

200 – 300 g brokolice

1 – 2 strúčiky cesnaku

parmezán alebo Grana Padano

pár vlašských orechov, príp. kešu

olivový olej

Pripravíme si vodu na cestoviny a zároveň do menšieho hrnca vodu na brokolicu. Všetko môžeme robiť súčasne. Brokolicu rozobratú na ružičky povaríme cca 5-8 minút, vyberieme ju, nasekáme na malé kúsky a dáme do misky. Pridáme olivový olej, roztlačený cesnak, trochu vody z cestovín, ktoré sa nám varia, nastrúhame parmezán alebo Grana Padano, pridáme rozmixované vlašské orechy alebo kešu (čo máme po ruke). Všetko dobre premiešame. Keď sú cestoviny uvarené, zmiešame ich s brokolicovým pestom a posypeme opäť syrom. Je to skvelá pochúťka najmä v zime, keď nám tak veľmi chýba vôňa čerstvej bazalky.

 

Ak si toto jedlo dáte na večeru a máte už pokoj a pohodu po celodennom zhone v práci, nalejte si k nemu nejaké dobré ľahké biele vínko – napr. Veltlín či Rizling vlaššký.

Súvisiace články

Sledujte nás na sociálnych sieťach

O autorovi

Volám sa Natália Cehláriková a mám celkom úctyhodný vek na založenie vlastného webu či vlastného blogu. Moje dlhoročné hobby – víno a všetko, čo s ním súvisí, vyústilo do absolvovania someliérskych kurzov a získania certifikátu someliéra.

Kategórie receptov

Najnovšie z blogu